Päikesepargi rajamiseks sobilik kinnistu

OTSID PÄIKESEPARGI RAJAMISEKS PARTNERIT, PROJEKTEERIJAT VÕI FINANTSEERIJAT? SOOVID HOOPIS PÄIKESEPARGIKS SOBIVAT KINNISTUT MÜÜA?

Tel.: +372 5077 027
E-post: info@metsjamaa.ee


Päikesepargi rajamine on suurepärane võimalus taastuvenergia tootmiseks ning keskkonna säästmiseks. Päikesepargi asukoha valimine on üks olulisemaid otsuseid, mis tuleb enne rajamist teha. Päikesepargi rajamiseks sobilik kinnistu peab vastama mitmetele nõuetele ja tingimustele.

Esimene ja oluline kriteerium on päikesevalguse kättesaadavus. Sobiva kinnistu valimisel tuleb hinnata päikesekiirte intensiivsust ja nende suunda. Päikesekiirguse intensiivsus sõltub asukohast ja aastaajast, seega tuleb päikesekiirguse andmete analüüs läbi viia mitme aasta keskmise andmete põhjal.

Teine kriteerium on maa suurus ja kujundus. Päikesepargi rajamiseks vajalik kinnistu suurus sõltub paneelide arvust ja nende paigutusest. Samuti on oluline tagada, et kinnistu oleks kergesti ligipääsetav, nii et paneelide paigaldus ja hooldus oleks lihtne.

Kolmas kriteerium on kinnistu asukoht ja kaugus võrguühendusest. Sobiva kinnistu valimisel tuleb kaaluda võimalikke võrguühenduse kulusid ning kaugust olemasolevast võrgust. Samuti tuleb arvestada võimalike seaduste ja määrustega, mis reguleerivad päikesepargi rajamist.

Neljas kriteerium on maapinna kvaliteet ja koormustaluvus. Paneelide paigaldamiseks on vaja tasast ja tugevat maapinda. Sobiva kinnistu valimisel tuleb hinnata pinnase kvaliteeti, veetaset ja koormustaluvust.

Viimane kriteerium on kinnistu hind. Päikesepargi rajamiseks sobiva kinnistu hind võib varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, nagu kinnistu suurus, asukoht ja võrguühendus. Seetõttu tuleb hinnata, kas kinnistu hind vastab projekti eelarvele.

Kokkuvõttes on päikesepargi rajamiseks sobiva kinnistu valimine oluline samm taastuvenergia tootmiseks. Päikesepargi rajamiseks sobiva kinnistu valimisel tuleb hoolikalt kaaluda erinevaid kriteeriume, et tagada projekti edukus ja tõhusus.


NR1 MAATULUNDUSMAA OSTJA EESTIS

PARIM PAKKUMINE ON MEILI VÕI TELEFONIKÕNE KAUGUSEL

Tel.: +372 5077 027
E-post: info@metsjamaa.ee